Erwinia-onderzoek

Erwinia is een groep bacteriën die zich snel verspreidt. Bij sommige exportbestemmingen moet uw pootgoed op deze bacteriën worden gecontroleerd. U kunt het Erwinia-onderzoek als aanvulling op het nacontrolemonster laten uitvoeren of daarbuiten zelf bemonsteren, al zijn de kosten dan hoger. De uitslag heeft geen invloed op de definitieve classificatie en goedkeuring van uw pootgoed

Erwinia-onderzoek binnen de nacontrole

Wilt u de nacontrole vrijwillig uitbreiden met een aanvullend Erwinia-onderzoek, dan kunt u dit aanvragen via het klantportaal. Dit is alleen mogelijk als op het nacontrolemonster ook virusonderzoek wordt uitgevoerd.  

Nadat u het onderzoek heeft aangevraagd, komen we langs om een monster van uw pootgoed te nemen. Dit monster onderzoeken we in ons laboratorium. Met behulp van de PCR-methodiek controleren we het op de aanwezigheid van Pectobacterium atrosepticum (Pa), Dickeya spp. (Dic), Pectobacterium parmentieri (Pp) en Pectobacterium brasiliense (Pb).  

De uitslag ontvangt u via het klantportaal en kunt u eventueel gebruiken voor een gewaarmerkt fytosanitair exportdocument.  

Erwinia-onderzoek buiten de nacontrole

U kunt het Erwinia-onderzoek ook op een ander moment vrijwillig laten uitvoeren. Het is dan geen onderdeel van de nacontrole. Het monster neemt en verzendt u zelf. De uitslag ontvangt u per mail. Het ziektepercentageoverzicht en de toelichting geven extra inzicht in de uitslag. 

  • Monstergrootte: 20 knollen (1 reactie), 50 knollen (1 reactie), 100 knollen (10 reacties), 200 knollen (10 reacties) of 200 knollen (4 reacties). 
    • Toelichting: in het laboratorium verdelen we bijvoorbeeld 200 knollen in 4 deelmonsters van 50 knollen. Elk deelmonster geeft een reactie. 
  • Verpakking: netzak afgesloten met een normale ty-rap.
  • Verpakking: polypropzak afgesloten met een normale ty-rap (bij een combinatie met het bruin- en ringrotonderzoek en/of het Meloidogyne chitwoodi- en fallax-onderzoek).
  • Doorlooptijd na ontvangst monster: 3 weken (2 weken bij spoed). 

We onderzoeken alleen monsters van materiaal dat uit de EU komt. Monsters van genetisch gemodificeerd materiaal nemen we niet in behandeling.  

Omdat u het monster zelf neemt, komt u niet in aanmerking voor een eventueel gewaarmerkt fytosanitair exportdocument. 

Openingstijden feestdagen

Nieuwjaarsdag
Gesloten
Goede Vrijdag
Gesloten
1e paasdag
Gesloten
2e Paasdag
Gesloten
Koningsdag
Gesloten
Bevrijdingsdag
Gesloten
Hemelvaartsdag
Gesloten
1e pinksterdag
Gesloten
2e pinksterdag
Gesloten
1e kerstdag
Gesloten
2e kerstdag
Gesloten